Poketinjo kërkon qëndrimin e Lukakus në “Stemford Brixh”

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Maurisio Poketinjo, do t’i ofrojë Romelu Lukakut një shpëtim në Çellsi nëse ai bëhet trajner. Trajneri argjentinas do të diskutojë projektin e tij me belgun, e ardhmja e të cilit është e pasigurt përtej këtij sezoni.

Sulmuesi që mbush 30 vjeç javën e ardhshme pati një fillim të vështirë të sezonit të tij në huazim te Interi. Ai është në formë të shkëlqyer tani, megjithatë, pasi ka regjistruar katër gola dhe katër asistime muajin e kaluar. Çellsi ka nevojë të madhe për një golashënues.

Në të njëjtën kohë, nuk është e qartë se sa i etur do të ishte Lukaku për të qëndruar te Çellsi. Vitin e kaluar, ai haptazi shtyu për kthimin e tij te Inter. /abcneës/

LEXO EDHE:

Back to top button