Porter Xhunior, kalon rekordin e Lebron Xhejmsit

Kevin Porter Xhunior, basketbollisti i Hjuston Rokets, vendosi rekord të ri në NBA, duke u bërë basketbollisti më i ri që ka realizuar 50 pikë në një takim , duke shtuar edhe më shumë se 10 asiste.

- Advertisements -

Porter Xhunior drejtoi skuadrën e Hjustonit në fitoren ndaj Milluoki Baks me rezultat 143-136, duke mbyllur takimin me 50 pikë dhe 11 asiste. Rekordi i mëprashëm ishte në pronë të Lebron XHejmsit nga Los Anxhelos Lejkers, i cili këtë arritje e regjistroi në moshën 23 vjeçare.

LEXO EDHE:

Back to top button