Princi William nxjerr në shitje veturën e tij, ka vetëm 50 mijë kilometra

Një makinë Range Rover e përdorur nga Duka dhe Dukesha e Kembrixh pritet të dalë në ankand muajin e ardhshëm për një çmim që fillon nga 30 mijë paund. Vetura është e limituar dhe ajo u prodhua nga Departamenti i Land Rover për personat e rëndësishëm, sipas kërkesave të madhërisë së tij.

- Advertisements -

Makina me shumë mundësi është dizenjuar për familjare, pasi Princi George lindi atë vit. Ajo është fotografuar duke u përdorur nga çifti në një vizitë në Perthshire gjatë turneut të tyre në Skoci në 2014 – që do të thotë se ofertuesit kanë mundësinë të posedojnë një automjet që është vërtet i përshtatshëm për mbretër. Sipas të dhënave, Range Roveri ka bërë deri tani 50 mijë kilometra.

LEXO EDHE:

Back to top button