Që tani kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve?

Edhe pse është vetëm muaji shkurt, skuadra e Renxhersit ka siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm. Skuadra e drejtuar nga Stiven Zherard është favoriti për të fituar titullin dhe këtë edicion kanë qenë në formë fenomenale.

- Advertisment -

Nëse shohim statistikat, Renxhersi ka fituar 82 pikë në vetëm 30 ndeshje, pra nga 90 të mundshme. Klubi skocez ka fituar 26 ndeshje, ka barazuar në katër të tilla dhe nuk di për humbje. Kjo formë e mirë vlen edhe për Ligën e Evropës, derisa në ndeshjen e fundit kanë mposhtur Antverpin në udhëtim me rezultat 3-4.

LEXO EDHE:

Back to top button