Rekord, Mesi bashkohet me Klosen, Ronaldon dhe Mullerin

Lionel Messi kaloi një tjetër kufi sonte dhe vendosi një rekord të ri. Në fillim, me golin e realizuar me anë të penalltisë, ai kaloi Batistutën dhe bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e Argjentinës në Kupën e Botës.

Por, me golin dhe asistimin e tij kundër Kroacisë, argjentinasi ka marrë pjesë në 19 gola për kombëtaren e tij  në Kupën e Botës, 11 gola dhe 8 asistime, duke iu bashkuar kështu tre lojtarëve të tjerë legjendar si Miroslav Klose, Ronaldo dhe Gerd Muller.

LEXO EDHE:

Back to top button