Ronaldo kërkon nga Juve që të blejnë sulmuesin e Realit


Kristiano Ronaldo ka kërkuar nga drejtuesit e skuadrës së Juventusit që të sjellin Karim Benzemën. Mediat italiane raportojnë se portugezi beson se sulmuesi francez është një sulmues ideal për ekipin e Juventusit.

“Bardhezinjët” kishin vështirësi këtë sezon në pjesën e sulmit, pasi që përpos Gonzalo Higuainit që është jashtë formës, nuk ka asnjë sulmues klasik. Andaj Karim Benzema shihet si ideal për atë pozitë , pasi që zhvilloi një sezon të jashtëzakonshëm te Real Madridi.

Kujtojmë se Benzema dhe Ronaldo ishin pjesë e Realit plot 9 vite dhe në këtë periudhë arkëtuan katër herë Ligën e Kampionëve dhe dy herë La Ligën dhe Kopa del Rej.

LEXO EDHE:

Back to top button