Ronaldo ndez “Djajtë e Kuq”, fiton edhe Arsenali

Man. Junajted ka triumfuar me rezultat 4-1 ndaj Njukasëllit, ku protagonisti kryesor ishte Kristiano Ronaldo, i cili realizoi dy gola në rikthimin e tij në klub, gjersa dy të tjerët u realizuan nga Bruno Fernandes dhe Xhesi Lingard. Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Manquillo në minutën e 56-të.

- Advertisements -

Arsenali ndërkohë ka arritur fitoren e parë në ligë këtë sezon, pasi triumfoi minimalisht ndaj Noruiçit me 1-0 në stadiumin “Emirates”, me golin e Aubamejangut, të shënuar në minutën e 66-të.

Fitore minimale ka realizuar edhe kampioni Man. Siti në terrenin e Lesterit, duke triumfuar me golin e Bernardo Silvas në minutën e 62-të.

Rezultatet e javës së katërt

Arsenal 1-0 Norwich

Brentford 0-1 Brighton

Leicester 0-1 Man City

Man Utd 4-1 Newcastle

Southampton 0-0 West Ham

Watford 0-2 Wolves

LEXO EDHE:

Back to top button