VIDEO / Ronaldo si kapiten i ekipit “All Star”, do të sfidojë PSZH-në e Mesit

Kristiano Ronaldo do të jetë kapiteni i All-Starit të përbërë nga lojtarë të “Al Hilal” dhe “Al Nassr” që do të përballet me PSZH-në këtë të enjte në Riad. Turki al-Sheikh, këshilltar i Oborrit Mbretëror të Arabisë Saudite, president i Autoritetit të Përgjithshëm të Argëtimit dhe gjithashtu president i AlmerIa, publikoi një video në rrjetet sociale të hënën në të cilën ai konfirmoi portugezin si kapiten në duelin i tij me Leo Mesin.

 

Të martën, PSZH u nis për në Doha për të vizituar Katarin dhe më pas do të nisë një fluturim për në Arabinë Saudite për t’u përballur me një ekip që do të drejtohet nga Marselo Galardo, ish-trajneri i River Plate. Do të jetë, përveç një surprize të madhe, përplasja e fundit mes Mesit dhe Kristiano-s, dy legjendave të futbollit që kanë luajtur në një rivalitet për më shumë se një dekadë.

Portugezi 37-vjeçar nuk ka bërë ende debutimin e tij për Al Nassr dhe e enjtja do të jetë ndeshja e tij e parë në tokën saudite. Nga ana tjetër, PSZH do të përpiqet të rifitojë besimin që humbi në fillim të vitit, duke shtuar dy disfata, e fundit këtë të dielë ndaj Renit.

Parisienët do të fitojnë më shumë se 10 milionë euro për fazën e shkurtër që do të kryejnë në Lindjen e Mesme.

LEXO EDHE:

Back to top button