Rrëzohet avioni ushtarak amerikan, të gjithë personat në bord dyshohet se kanë vdekur

Rrëzohet avioni ushtarak amerikan, të gjithë personat në bord dyshohet se kanë vdekur

Një njësi marine prej pesë personash, përfshirë pilotin, dyshohet se kanë vdekur pasi avioni i tyre ushtarak u rrëzua në shkretëtirën e Kalifornisë.

MV-22B Osprey u rrëzua në Imperial County pranë autostradës 78 dhe qytetit Glamis – 30 milje në veri të kufirit meksikan dhe 150 milje në lindje të San Diego.

Avioni i përkiste Krahut të 3-të të Avionëve Detarë, me seli në Miramar, San Diego.

Thashethemet se avioni mbante materiale bërthamore janë hedhur poshtë.

Rrëzimi u konfirmua nga Objektet Ajrore Detare El Centro.

“Ne mund të konfirmojmë se një avion që i përkiste krahut të 3-të të aeroplanit detar u rrëzua pranë Glamis, CA”, thanë ata në faqen e tyre në Facebook.

“Në kundërshtim me raportet fillestare, nuk kishte asnjë material bërthamor në bordin e avionit. Më shumë informacion do të vihet në dispozicion sapo ta marrim.”

Zyrtarët besojnë se të paktën pesë persona ndodheshin në bord në momentin e përplasjes.

Hetuesit kanë supozuar se të gjithë pasagjerët kanë vdekur, sipas reporterit të FOX 5, Malik Earnest.

LEXO EDHE:

Back to top button