Rusia: Nuk po kërcënojmë askënd me përdorimin e armëve bërthamore

Rusia: Nuk po kërcënojmë askënd me përdorimin e armëve bërthamore

Zëvendësministri i Jashtëm i Rusisë ka thënë se Moska nuk po kërcënon askënd me përdorimin e armëve bërthamore. Sergei Ryabkov tha gjithashtu se konfrontimi me Shtetet e Bashkuara dhe NATO-n nuk është në interesin e Rusisë.

Dhe ai tha se marrëdhëniet midis Moskës dhe Uashingtonit janë “afër limitit”.

LEXO EDHE:

Back to top button