Sampdoria-Inter, formacionet zyrtare

Në kërkim të fitores së tretë radhazi, Interi do të luajë sot si mysafir i Sampdorias në kuadër të xhiros së tretë të Serie-A.

- Advertisements -

“Nerroazzurrët” vijnë në këtë ndeshje me disa lojtarë jo në formën më të mirë fizike për shkak të angazhimeve të tyre me kombëtaret përkatëse.

Ndeshja starton nga ora 12:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

SAMPDORIA (4-4-2): Audero; Bereszynski, Yoshida, Colley, Augello; Candreva, Thorsby, Silva, Damsgaard; Caputo, Quagliarella.

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Dimarco; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Dzeko.

LEXO EDHE:

Back to top button