Santos: Ronaldo mund të mos luajë ndaj Koresë së Jugut

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo akoma nuk e ka të qartë, nëse do të zbresë ditën e nesërme në fushë, kundër Koresë së Jugut. Tekniku i luzitanëve, Fernando Santos deklaroi në konferencën për shtyp, se ende nuk e ka vendosur plotësisht nëse do të hedhë në fushë 5 herë fituesin e “Topit të Artë”.

“Të shohim. Në parim do të stërvitet dhe do ta kuptojmë nëse do të jetë në kushte optimale. Mund ta them nëse ka një shans 50/50 që ai të luajë, mund të them se ai është pjesë e grupit të gatshëm,” deklaroi Santos.

Deri më tani, Santos vuan mungesat e 2 mbrojtësave Nuno Mendes e Danilo, si dhe anësorin e sulmit, Otavion.

LEXO EDHE:

Back to top button