Sarri rikthehet në stolin e një skuadre në Seria A

Maurizio Sarri mund ta vazhdoj punën si trajner në klubin e ri nga Serie A. Sipas mediave në Itali, Sarri është takuar me drejtuesit e Fiorentinas dhe janë afër për të arritur një marrëveshje që tekniku italian të ulët në stol gjatë sezsonit të ri.

Sarri është ende nën kontratë me ekipin e Juventusit, prandaj për të marr një klub të ri ai duhet pret 30 qershorin 2021. Kujtojmë që ‘Viola’ ka trajner esare Prandellin – kurse gjatë këtij sezoni nuk po qëndrojnë mirë, me 25 pikë në 23 ndeshje.

LEXO EDHE:

Back to top button