Serhio Ramosi mungon ndaj Klermonit dhe Brizhit

Serhio Ramos ende nuk ka debutuar te skuadra e PSZH-së. Testet e tij mjekësore në korrik nuk treguan asnjë problem, por që atëherë ai ka pasur probleme me dëmtimet, të cilat e kanë penguar atë të bëjë debutimin e tij në PSZH.

- Advertisements -

Klubi francez raportoi se ai do të kthehej në aksion pas pushimit ndërkombëtar të këtij muaji, por ata kohëve të fundit kanë thënë se ai është ende duke u shëruar dhe nuk ka një datë konkrete për kthimin e tij. Tifozët po bëhen të paduruar për të parë lojën e 35-vjeçarit në “Park e Princërve”, por e përditshmja “Le Parisien” ka zbuluar se ata do të duhet të jenë të durueshëm.

Kujtojmë se Ramos nuk ka luajtur një ndeshje konkurruese që nga 5 maji, kur Real Madridi humbi nga Çellsi në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve, dhe ai ka qenë jashtë fushe për gjithsej 200 ditë këtë vit kalendarik.

Ai është padyshim i padisponueshëm për ndeshjen e PSZH-së në Ligue 1 kundër Klermontit dhe është një dyshim i madh për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve në udhëtim te Brizhit, javën e ardhshme.

LEXO EDHE:

Back to top button