Shpalosen emrat e 10 basketbollistëve më të paguar

Edhe pse viti 2020 ka qenë shkatërrimtar për arkat e skuadrave të NBA-së, sërish rrogat e basketbollistëve mbeten stratosferike. Revista e famshme “Forbes” ka publikuar një listë të 10 basketbollistëve më të paguar të këtij viti në NBA. Në shumën totale përfshihet si rroga që lojtarët marrin nga ekipet e tyre ashtu dhe paratë që ata arkëtojnë nga sponsorizimet e tyre. Në “Top-10” janë 3 basketbollistë të Bruklinit, por në majë ndodhet ylli i Lejkersit, me gati 100 milionë dollarë.

 “Top-10” basketbollistët më të paguar 2021

1-LeBron Xhejms (Lejkers), 95.4 milionë dollarë

2-Stefon Kerri (Golden Stejt), 74.4 milionë dollarë

3-Kevin Durant (Bruklin), 65.2 milionë dollarë

4-Rasell Uestbrook (Uashington), 58.1 milionë dollarë

5-Xhejms Harden (Bruklin), 50 milionë dollarë

6 – Xhianis Antetokounmpo (Milluoki), 49 milionë dollarë

7-Klej Tompson (Golden State), 43.3 milionë dollarë

8-Kajrie Irving (Bruklin), 43 milionë dollarë

9-Kris Poll (Feniks), 40.1 milionë dollarë

10-Damian Lillard (Portland), 39 milionë dollarë

LEXO EDHE:

Back to top button