Shqipëri, 3 viktima dhe 151 të infektuar me COVID-19


151 persona të tjerë janë infektuar me Covid-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkohë sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Shqipërisë, gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 3 pacientë të infektuar me Covid-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:  71 raste në Tiranë, 12 raste në Kavajë, 10 raste në Fier, 9 raste në Elbasan, 8 raste në Shkodër, 5 raste në Durrës, Lushnje, nga 4 raste në Divjakë, Fushë-Arrëz, Gramsh, nga 3 raste në Berat, Librazhd, Sarandë, 2 raste në Kukës, Gjirokastër, 1 rast në Krujë, Korçë, Has, Mallakastër, Kamëz, Pogradec.

 

LEXO EDHE:

Back to top button