Shqipëri, 6 viktima dhe 697 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 697 raste të reja me Covid-19, nga 3,668 testime të kryera. Po ashtu, në raportimin ditor të rasteve, Ministria e Shëndetësisë njofton se si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën gjashtë qytetarë. Po ashtu, brenda ditës, betejën me sëmundjen e kanë fituar 433 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 36,535 që nga fillimi i epidemisë.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button