Shtohen problemet për Çellsin, lëndohet mbrojtësi brazilian

Sipas “The Times”, mbrojtësi Brazilian Tiago Silva, “do të jetë jashtë fushës për të paktën një javë”, pasi Çellsi përballet me një pjesë vendimtare të sezonit të tyre. Ky do të jetë një lajm i keq për të gjithë ata që janë të përfshirë në klub pasi mbrojtësi veteran ka qenë vazhdimisht një shkëndijë e ndritshme gjatë ecurisë së dobët të formës së Çellsit.

Prandaj, Silva do të jetë një humbje e madhe gjatë raundit të 16-të të ndeshjes së dytë. Braziliani do të humbasë ndeshjen e dytë kundër Borusia Dortmundit në Ligën e Kampionëve. Skuadra angleze humbi ndeshjen e parë 1-0 falë një përpjekjeje të jashtëzakonshme solo nga i riu gjerman Karim Adejemi.

Kjo do të thotë se Çellsi ka shumë punë për të bërë në ndeshjen e dytë për të përmbysur rezultatin dhe mungesa e Silvës mund të jetë e kushtueshme. Çellsi gjithashtu do të duhet të rikthehet nga forma e dobët e tij në Premier Ligë, humbja e pafrymëzuar kundër Totenhamit.

SKuadra angleze vazhdon krizen teksa humbi 2-0 ndaj Totenhamit për t’i lënë ata në vendin e 10-të, rreth 14 pikë larg ritmit të katër të parave, me presion të mëtejshëm në rritje ndaj trajneri Graham Poter. Humbja është gjithashtu hera e pestë në këtë vit kalendarik që Çellsi nuk arrin të shënojë në Premier Ligë.

Trajneri Poter pranoi se skuadra e tij nuk ‘krijoi shumë’ pasi problemet e tyre për shënimin e golave vazhdojnë. “Blutë” do të duhet të gjejnë disi një përgjigje për problemin e tyre të golave, dhe të shpejtë, nëse duan të përparojnë në Ligën e Kampionëve.

LEXO EDHE:

Back to top button