Shtyhen disa takime të 1/16 së Kupës, nga 14 në 22 shtator

Për shkak të tregjedisë në Tetovë, Federata e Futbollit të Maqedonisë, vendosi që në koordinim me skuadrat e Shkëndijës dhe Fc SHkupit, të njëjtën të shtyejë për ditën e martë. Mirëpo të mërkurën janë caktuar sfidat e 1/16 së finales në Kupën e Maqedonisë, andaj duhej që të shtyhen edhe ndeshjet e këtyre skuadrave në këtë kompeticion.

- Advertisements -

Kjo do të thot se Kit Go – Shkëndija dhe Veleshta – Fc SHkupi, në vend të 15 shkurtit, do të zhvillohen një javë më vonë, më 22 shkurt. Në këtë datë do të zhvillohet edhe përballjanë mes Nju Starsit dhe Borecit, me kërkesë të të dy ekipeve.

Poashtu sfida në mes Lubotenit dhe Pelsiterit, që duhej të zhvillohet në Tetovë, do të zhvillohet në Manastir.

LEXO EDHE:

Back to top button