Supa që zien prej 50 vjetësh

Supa që zien prej 50 vjetësh

Një restorant tajlandez është ndër më të veçantët në llojin e vet për shkak të një gatimi krejtësisht të zakonshëm, por që është ndër më të pëlqyerit nga banorët e zonës dhe turistët. Në këtë tenxhere vijon të vlojë e njëjta supë me mish viçi prej 50 vitesh. Pronarja e tij, Wtanna Panich shprehet se kjo është një nga pjatat më të preferuar nga klientët e saj. Supa që shoqërohet me “noodles”, u krijua nga gjyshi i Panich rreth 50 vjet më parë dhe që ta mbajnë recetën të pandryshuar, në tenxheren e madhe që zien gjatë gjithë kohës vetëm shtojnë përbërësit çdo ditë./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button