Të paktën 31 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Filipine

Të paktën 31 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Filipine

Të paktën 31 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në një provincë në jug të Filipineve, sipas një zyrtari të lartë qeveritar, ndërsa ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë për banorët e zhdukur.

Më të prekurat janë disa në provincën Maguindanao, sipas ministrit të brendshëm Naguib Sinaribo.

Sinaribo tha se vazhdojnë operacionet për njerëzit e zhdukur, por ai nuk ishte në gjendje të jepte një shifër të saktë. Ai tha gjithashtu se moti pritet të përmirësohet pas rreshjeve të pandërprera të shiut gjatë natës.

LEXO EDHE:

Back to top button