Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 godet Indonezinë

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 godet Indonezinë

Një tërmet me magnitudë 6.8 goditi ishujt Kepulawan Batu në Indonezinë perëndimore, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 193 kilometra në perëndim të qytetit Padang dhe thellësia fokale vlerësohet në 30 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale. /abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button