Tërmet në rrethinën e Shtipit

Tërmet në rrethinën e Shtipit

Një tërmet me magnitud prej 3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në ora 02:41,72 kilometra në lindje të Shkupit.

Sipas të dhënave nga enti Sizmologjik pranë Fakultetit të shkencave natyrore në Shkup, tërmeti vjen nga epiqendra Sveti Nikollë-Shtip dhe është ndier nga banorët e Shtipit dhe rrethinës.

LEXO EDHE:

Back to top button