“Topi i Artë” i Botërorit “Katar 2022”, përfundon te Mesi

Lionel Messi është shpallur si lojtari më i mirë i Kampionatit Botëror të mbajtur në Katar.

Ylli argjentinas ia doli që së bashku me Argjentinën të mposhtin Francën nëpërmjet penalltive, për të fituar trofeun e çmuar.

Mesi shënoi shtatë gola dhe tri asistime, për t’u shpallur si lojtari më i mirë i këtij Botërori. Ai fitoi Topin e Artë të Kampionatit Botëror, për t’u konfirmuar si më i miri i këtij turneu.

LEXO EDHE:

Back to top button