Trupi i një gruaje u gjet në tokën e shtëpisë së Kate dhe Princit William

Trupi u gjet në një pellg para Pallatit Kensington, ku jetojnë çifti mbretëror I Cambridge.

Trupi i një gruaje thuhet se u gjet në një pellg jashtë shtëpisë së Pallatit Kensington të Princit William dhe Kate Middleton. Sipas The Independent, trupi u nxor nga Pound Round në Kensington Gardens të Shtunën 29 Gusht dhe u identifikua fillimisht nga Policia Metropolitane si artistja e zhdukur më herët, Endellion Lycett Green, përcjell Gazeta Express.

Lycett Green u gjet e gjallë më vonë gjatë javës dhe vëllai i saj thuhet se tha në një mesazh, “Motra ime Endellion është gjallë, e sigurt dhe mirë. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen dhe dashurinë që treguat për Delli dhe familjen e saj. Na vjen keq për të gjithë ju që, si ne, jemi duke pikëlluar për mrekullinë që është Delli. Na thanë se ishte gjetur një trup dhe ishte ajo. Nuk ishte kështu, dhe Delli u gjet mbrëmë. RIP shpirtin që u gjet në Kensington Round Pond të Shtunën në mëngjes.”

Trupi i gjetur para Pallatit Kensington ende nuk është identifikuar dhe një zëdhënës i Policisë Metropolitane tha se “vdekja po trajtohet si e pashpjegueshme në këtë kohë, por nuk mendohet të jetë e dyshimtë. Hetimet po vazhdojnë”.

Siç vëren Marie Claire, Kate Middleton dhe Princi William nuk ishin në pallat kur u gjet trupi i gruas, pasi ishin duke pushuar me familjen e tyre në Skoci. Uncleshtë e paqartë nëse anëtarët e tjerë të familjes mbretërore që jetojnë në Pallatin Kensington ishin të pranishëm.

LEXO EDHE:

Back to top button