Uejn Runi: Derbi Kaunti është vendi im i duhur

Uejn Runi është emëruar trajner dhe ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2023 me Derbi Kaunti. Drejtori ekzekutiv i Derbit , Stefen Pirs konfirmoi lajmin për emërimin e përhershëm të Runit në rolin e trajnerit.

“Ne jemi të kënaqur që konfirmojmë emërimin e Uejn Runit si menaxherin tonë të ri. Ngritja e formës tonë dhe arritja e rezultateve pozitive nën menaxhimin e Uejnit, veçanërisht fitoren 2-0 në shtëpi ndaj Suonsit dhe fitoren 4-0 në Birmingam Siti, na kanë mjaftuar të marrim vendimin. Gjatë këtij drejtimi të nëntë ndeshjesh nga ai, ne gjithashtu u përmirësuam në mënyrë dramatike në mbrojtje dhe regjistruam pesë ndeshje pa pësuar gol, ndërsa në repartin sulmues u bëmë edhe më efektivë dhe të pamëshirshëm. Këto fondacione kanë siguruar një platformë për klubin për t’u ndërtuar në gjysmën e dytë të sezonit nën drejtimin e Uejnit,” tha Pirs.

 

“Kur mbërrita për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar, unë u mahnita plotësisht nga potenciali i Derbi Kaunti. Stadiumi, kampi stërvitor, cilësia e stafit që angazhohen dhe lojtarët e rinj që vijnë përmes dhe natyrisht baza e tifozëve që ka mbetur besnike dhe mbështetëse. Pavarësisht ofertave të tjera, unë e dija që instinktivisht Derbi Kaunti ishte vendi i duhur për mua për mua”, deklaroi Uejn Runi.

LEXO EDHE:

Back to top button