Ulërima e Lukakut drejt Ibras, zbulohen fjalët e tij

Ka vazhduar loja me fjalë ndërmjet sulmuesit të Interit Romelu Lukaku dhe atij të Milanit Zlatan Ibrahimovic në derbin “Madoninna” të fituar nga “Neroazzurrët” me rezultat 3-0. Sulmuesi belg shënoi golin e tretë me të cilin e nokautoi Milanin dhe në festimin e golit të tij ai lëshoi disa fjalë në drejtim të sulmuesit suedez.

“Zot, Zot, unë jam këtu, jam unë, të thash.”
Këto ishin fjalët që u deshifruan nga buzët e Romelu Lukakut kur parakaloi Alessio Romagnolin dhe me një goditje të fiqishme mposhti portierin Gianluigji Donnarumma.

Pas këtij reagimi të Lukaku, kamerat u fokusuan te Zlatan Ibrahimovic i cili i pa duke duartrokitu.

Ibrahimoviç u kthye në Milano në vitin 2020 dhe e deklaroi veten Zot të qytetit, dhe për gjysmën e sezonit, dukej sikur ishte gati të përmbushte profecinë e tij për kthimin e lavdisë te “Rossonerët”.

Por duket se ekziston një gjë që as vetë “Zoti” nuk mund ta kontrollojë, një vrasës belg që kërkon hakmarrje. Lukaku ishte absolutisht shpërthyes në derbin “Madonnina”.

LEXO EDHE:

Back to top button