VENDI
  10.08.2022

  Arrestohet një 28-vjeçar në Shkup

  MPB njofton se sot ka arrestuar një 28-vjeçar nga Shkupi i cili kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg. “Sot…
  VENDI
  10.08.2022

  Gjendet një trup i pajetë në hekurudhën e Shkupit

  Në stacionin hekurudhor “Zhelenikov”ë, në drejtim të Velesit, afër shinave, dje është gjetur një trup i njeriut. “Dje në ora…
  VENDI
  10.08.2022

  Regjistrohen dy viktima dhe 693 raste të reja me coronavirus në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.480 teste, ndërsa janë regjistruar 693 raste të…
  VENDI
  10.08.2022

  Çmimet e bukës në Maqedoni vazhdojnë të rriten, prodhuesit arsyetohen me krizën energjetike

  Çmimet e reja të bukës në Maqedoni, vazhdojnë të jenë edhe më të larta. Të njejtat lëvizin pothuajse çdo ditë,…
  LAJME
  10.08.2022

  VMRO akuzon pushtetin se ka shkaktuar kaos në arsim

  VMRO-DPMNE-ja opozitare akuzon pushtetin LSDM-BDI se ka shkaktuar kaos në arsim dhe se nuk ka libra e dëftesa por vetëm…
  LAJME
  10.08.2022

  Koncepti i ri mësimor për klasat e dyta dhe të pesta, Shaqiri thotë se do t’i merr parasysh vërejtjet

  Gazetare: Melihate Rustemi Ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri në një intervistë për Alsat tha se do të mirëpret çdo kritikë…
  LAJME
  10.08.2022

  Korrupsioni me tenderat e COVID-it

  Gazetar: Lluka Andreev Furnizimet publike lidhur me mbrojtjen nga Kovid-19 përballen me probleme dhe rreziqe për korrupsion- thuhet në raportin…
  LAJME
  10.08.2022

  Të dhëna shqetësuese – Fëmijët në vend kalojnë mbi 5 orë në ditë në internet 

  Gazetar: Mefail Ismaili Numër i madh i të miturve, kalojnë në shumë se 5 orë në internet. Kjo shifër, doli…

  VENDI

   10.08.2022

   Man United po shqyrton transferimin e Milinkovic-Savic për 68 milionë euro

   10.08.2022

   38 vite nga medalja e artë e Shaban Trstenës në Lojrat Olimpike

   10.08.2022

   Ronaldo me më pak aleatë për të mbetur në “Old Traford”

   10.08.2022

   FFM, shtyn javën e parë të futbollit në Ligën e Dytë

   10.08.2022

   Mediat zbulojnë vonë “incidentin” e futbollistit të Ajaksit me grabitësit

   10.08.2022

   Botërori “Katar 2022”, mund të nisë një ditë më herët

   10.08.2022

   Ndrron jetë Kiril Dojçinovski, një nga futbollistët e mirënjohur nga Maqedonia

   10.08.2022

   Atletiko Madridi ofron Alvaro Moratan për CR7?!

   09.08.2022

   FC Shkupi me disfatë mbyll garat në Ligën Evropa

   09.08.2022

   E kryer, Enis Bardhi do të vesh fanellën e Trabzonsporit

   BOTA