Vetëm 3 kumbulla të thata në ditë ju ndihmojnë të humbisni në peshë

Problemet me kilet e tepërta apo ndjesitë e fryrjes janë prezentë në jetën e përditshme të shumë njerëzve. Mbipesha rrjedh nga një sërë faktorësh që nisin që nga gjenetika deri tek stili i jetesës.

Po kështu mënyrat për t’a parandaluar atë janë të shumta. Megjithëse nuk ekziston një formulë magjike për të hequr menjëherë kilet e tepërta dhe fryrjen e trupit, gjëja më e mirë që mund të bëni është të drejtoheni tek ilaçet natyrale që janë frutat.

Në këtë artikull ju sugjerohet një ndër mënyrat më natyrale të kryerjes së këtij proçesi pa dëmtuar organizmin tuaj. Siç dihet kumbullat kanë aftësi të përshpejtojnë tretjen e mirë të trupit dhe të largojnë toksinat prej tij. Kombinimi i më poshtëm ju sugjeron një lehtësim i shëndetshëm për organizmin.

Përbërësit
3 kumbulla të thata
200 ml ujë
1 limon

Përgatitja
Këshillohet të merrni kumbullat e thata dhe t’i fusni në një enë të vogël me ujë. Këtë enë futeni në frigorifer gjatë gjithë natës. Të nesërmen konsumoni kumbullat e thata ndërsa tek uji i mbetur shtrydhni lëngun e limonit.

Konsumojeni këtë pije që në mëngjes apo edhe gjatë ditës. Këshillohet t’a kombinoni këtë pije me një dietë të shëndetshme ushqimore dhe aktivitet sportiv. Sigurohuni të konsumoni shumë fibra, proteina dhe yndyra të shëndetshme duke hequr dorë nga brumërat dhe ushqimet e konservuara./AgroWeb.

LEXO EDHE:

Back to top button