VIDEO / Edhe futbollistët kundërshtarë kërkojnë një foto me Mesin

Lionel Mesi po luan Botërorin e tij të fundit, andaj për rivalët ky është edhe shansi i fundit për të përjetësuar një moment me futbollistin më të mirë të ditës së sotme.

Përjashtim nuk bëri as kombëtarja e Australisë, e cila nuk zgjodhi asnjë mjet për ta ndalur Mesin në fushë, por më pas në tribunën e tribunës kërkuan ylli e PSZH-së, për një foto me të.

Xhoel King dhe Marko Tilio ishin lojtarët, kërkimi i të cilëve dha frytet e veta dhe Mesi, i kënaqur pas fitores dhe kualifikimit në çerekfinale, ndaloi dhe plotësoi dëshirën e dy “kangurëve”.

 

LEXO EDHE:

Back to top button