VIDEO/ Erdon Daci e Cikaleshi fundosin Gallatasarain

Konjaspori ka marrë fitore të rëndësishme sot përballë gjigandit turk, Gallatasaraj, duke triumfuar me rezultat 4:3, ndërsa për tu krenuar në këtë sukses kanë pjesë edhe shqiptarët, pasi futbollisti shkupjan Erdon Daci shënoi dy gola në këtë fitore të madhe, duke u bërë protagonist i ndeshjes.

- Advertisment -

Dy golat e parë për Konjasporin i realizoi pikërisht shkupjani në minutat 41 dhe 46-të, ndërsa në vijim për skuadrën e Dacit dhe njëkohësisht Sokol Cikalleshit realizuan Demirok dhe Kravets.

Ndërkohë sa i përket Gallatasarajit, këta të fundit gjetën rrjetën përmes Diagne dhe Çaglajan.

LEXO EDHE:

Back to top button