VIDEO / Fiton Al Nassr, Ronaldo shkon në kuotën e 13 golave

Al Nasr mposhti Al Uehdan në transfertë në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Saudite. Vendasit fituan me rezultatin 3-1, dhe padyshim protagonist në këtë ndeshje ishte edhe sulmuesi portugez Kristiano Ronaldo.

Kështu CR7 shënon golin e 13-të në kompeticion, duke përforcuar kështu statusin e tij si golashënuesi më i mirë.

 

Pas këij triumfi, Al Nasr pozicionohet në vendin e 2-të me 31 pikë dhe vazhdon në ndjekjen e liderit Al Hilal.

LEXO EDHE:

Back to top button