WhatsApp kthehet në funksion, pas ndërprerjes në mbarë botën

WhatsApp kthehet në funksion, pas ndërprerjes në mbarë botën

Platforma e mesazheve WhatsApp është rikthyer pas një ndërprerjeje që preku përdoruesit në mbarë botën.

Meta, e cila zotëron WhatsApp, tha se problemi ishte rregulluar, por nuk dha një arsye për ndërprerjen.

Njerëzit që përpiqeshin të dërgonin dhe të pranonin mesazhe në WhatsApp, filluan të raportojnë probleme pak para orës 08:00 BST.

Më shumë se 12,000 persona postuan brenda gjysmë ore, sipas faqes së internetit të statusit të shërbimit Down Detector.

LEXO EDHE:

Back to top button