Ylli i Man. Junajtedit futbollisti më i shtrenjtë

Observatori i Futbollit, “CIES”, në bazë të disa parametrave cakton vlerën e futbollistëve. Me përditësimin e fundit dhe me ndikimin e madhë të koronavirusit, tani vlera e futbollistëve, dukshëm ka shënuar rënie dhe aktualisht futbollisti më i vlevshëm është Markus Rashford, me 150.1 mln stërlina. Pas tij rreshtohet Erling Halland me 137.8 mln stërlina dhe Trent Aleksander Arnold me 137.4 milion stërlina.

- Advertisment -

Në “Top 5”-shin janë edhe Bruno Fernandez dhe Kilian Mbape, ndërsa dy yjet e mëdha të futbollit modern, Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo, nuk janë as në mesin e 50 futbollistëve më të vlevshëm.

Sipas Observatorit të Futbollit, Mesi është në vendin e 97-të, ndërsa Roanldo në vendin e 131-të.

LEXO EDHE:

Back to top button