Zaev: Mbajtja e maskës është mënyra më e thjeshtë dhe më e sigurt për t’i rezistuar pandemisë

Mbajtja e maskës mbrojtëse tani për tani është mënyra më e thjeshtë dhe më e sigurt për t’i rezistuar pandemisë, tha kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook.

-Unë mbaj #MbajMask sepse kujdesem për të dashurit e mi, sepse respektoj personelin mjekësor dhe sepse shëndeti publik varet nga sjellja e individit. Secili prej nesh duhet të jetë përgjegjës”, shkroi kryeministri Zaev në Facebook.

 

LEXO EDHE:

Back to top button