Zbulohen detajet e pagës së Murinjos te AS Roma

Hoze Murinjo do të fitojë te Roma 7 milion euro plus bonuse për 3 vjet. Tottenham do të mbulojë diferencën e pagave gjatë vitit të parë, duke i dhënë 9 milion “Special One” për një vit.

- Advertisements -

Pastaj ka shpërblime të lidhura me objektivat, angazhimi u lehtësua gjithashtu nga Dekreti i Rritjes në Itali, që të lejon te mos paguash taksat.

Sipas “Sky Sport”, në merkato do të jetë gjueti për portierin, sulmuesin dhe mbrojtësin qendror.

LEXO EDHE:

Back to top button