Zbulohet zëvëndësimi i Ronaldos në “Old Traford”

Sulmuesi i francezi i Ren-it, Martin Terrier, mund të vazhdojë karrierën në Premier Ligë. Këtë e ka bërë të ditur përmes rrjeteve sociale Fabrizio Romano, i cili njeh mirë situatën e transferimeve në “Old Traford”.

Interesim për shërbimet futbollistit 25-vjeçar tregon Man. Junajted dhe transferimi i lojtarit do t’i kushtojë “Djajve të Kuq” plotë 50 milionë euro.

Terrier luan për Renin që nga viti 2020, ku u transferua nga Olimpik Lion. Sulmuesi ka bërë 19 paraqitje këtë sezon, duke shënuar 11 gola dhe 4 asistime. Marrëveshja aktuale e sulmuesit me klubin francez skadon në verën e vitit 2026.

LEXO EDHE:

Back to top button