Zvicër – Spanjë, formacionet zyrtare

Njëra nga ndeshjet më interesantë të kësaj mbrëmje në kuadër të Ligës së Kombeve është ajo ndërmjet Zvicrës dhe Spanjës, e planifikuar të zhvillohet me fillim nga ora 20:45, përcjell KosovaPress.

Këto dy kombëtare bëjnë pjesë në Ligën A, grupi 4 ku Spanja kryeson këtë grup më shtatë pikë, kurse Zvicra i ka vetëm dy.

Këto janë formacionet zyrtare:

Zvicra: Sommer; Widmer, Elveldi, Akanji, Rodríguez; Zuber, Xhaka, Freuler, Shaqiri; Embolo; Seferovic;

Spanja: Unai Simon; Roberto, Ramos, Pau Torres, Reguilon; Busquets, Merino; Ferran Torres, Fabian Ruiz, Olmo; Oyarzabal;

LEXO EDHE:

Back to top button