Zyrtare, AS Roma shkarkon trajnerin Fonseka

AS Roma ka njoftuar se ka shkarkuar Paulo Fonsekan nga pozita e trajnerit. Skuadra italiane i japi mundësi strategut që të dorëhiqej, mirëpo ai e refuzoi këtë shans.  Kështu, përmes një komunikate për shtyp, Giallorossët kanë njoftuar se kanë shkarkuar Fonsekan.

- Advertisements -

“Duam ta falënderojmë Paulo Fonsekan për punën e madhe dhe udhëheqjen e treguar këto dy vite”, ka deklaruar presidenti i Romës, Dan Friedkin.

Sidoqoftë, Fonseka do jetë në krye të Romës deri në fund të sezonit dhe pasuesi i tij thuhet se është Maurizio Sarri.

LEXO EDHE:

Back to top button