Zyrtare, Divok Origi do të zbarkojë në Milano

Divok Origi tashmë është pajtuar me të gjitha kushtet për të kaluar te skuadra e Milanit. Sulmuesi kishte arritur marrëveshje me “Rossonerët” kohë më parë dhe mbetej vetëm dakordimi për disa çështje që lidhen me detajet e këtij transferimi.

Sipas gazetarit të mirënjohur për transferimet, Fabrizio Romano, lojtari prezantohet me fanellën kuq e zi pikërisht javën tjetër.

Belgu do të transferohet në “San Siro” si lojtar i lirë, pasi kontrata me Liverpullin i skadon në fund të këtij muaji.

LEXO EDHE:

Back to top button