Zyrtare, Junajtedi me sulmues holandez në vend të Ronaldos

Mançester Junajted ka arritur marrëveshjen me klubin e Barnlit për huazimin e yllit holandez Vout Veghorst. Sulmuesi holandez pritet të arrijë te Junajtedi gjatë ditës e sotme për të kryer vizitat mjekësore dhe për të firmosur kontratën.

Sulmuesi holandez është aktualisht i huazuar nga Barnli te klubi turk i Beshiktashit, por ai do të prishë kontratën me ta dhe Junajtedi do i paguaj Beshiktashit 3 milionë euro. Bomberi holandez do të firmosë një kontratë me “Djajtë e Kuq” për një afat deri në fund të sezonit.

LEXO EDHE:

Back to top button