ГП Богородица работи нормално, а Евзони уште не е отворен

  Најфреквентниот граничен премин Богородица кон соседна Грција утрово функционира нормално во очекување на поголемо сообраќајно раздвижување на патници и туристи,…

  Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 12…

  Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 12 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно…

  Казни за 47 мотоциклисти на територијата на Скопје

  Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на прекршоци што…

  Притвор за двајца осомничени кои неовластено држеле оружје

  Основното јавно обвинителство Струга поведе истражна постапка против 55-годишен жител на с. Трапчин Дол, кичевско и 42-годишен жител на с.…

  Словенечкиот претседател Пахор во Белград

  Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска ќе престојува во Белград на разговори со српскиот претседател Александар Вучиќ, како дел од подготовките…

  Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

  Ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за појава на локален краткотраен дожд во планинските региони.…

  Израелската војска влезе во Појасот Газа

  Израелската армија објави дека нејзини припадници синоќа влегле во Појасот Газа, како дел од операцијата против палестинското екстремистичко движење Хамас,…

  Грција излегува од шестмесечниот карантин

  Од денеска во Грција се укинуваат голем дел од рестрикциите воведени на 7 ноември лани, односно задолжителното испраќање смс пораки…

  Заев – Мицотакис: Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство,…

  Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија, заклучија премиерот Зоран Заев со грчкиот колега Киријакос Мицотакис…

  Од утре Евзони отворен за влез на наши граѓани во Грција,…

  Премиерот Зоран Заев преку својот фејсбук профил објви дека од утре Грција ќе го отвори граничниот премин Евзони за влез…
  Back to top button