МАКЕДОНИЈА

СВЕТ

  3 days ago

  Владимир Путин предложен за нобелова награда за мир

  Рускиот писател Сергеј Комков објави дека го предложил рускиот претседател Владимир Путин за Нобеловата награда за мир во 2021 година.…
  3 days ago

  Чешка: Да се запрат мигрантите и да се вратат во нивните земји!

  Мигрантите коишто влегуваат во ЕУ треба да бидат запрени и вратени во нивните матични земји, вели чешкиот премиер Андреј Бабиш,…
  3 days ago

  На аеродром во Финска кучиња откриваат болни од Ковид-19

  Пилот-проектот, кој ќе трае до крајот на годината, ќе вклучи 16 кучиња, по четири во смена. Патниците кои пристигнале ќе…
  4 days ago

  Евакуирана Ајфеловата кула

  Ајфеловата кула во Париз е евакуирана, изјавил за Ројтерс извор од француските безбедносни сили. Изворот не потврдил дали евакуацијата следела…
  4 days ago

  Путин најавува регистрација на уште една руска вакцина против Ковид-19

  Наскоро ќе биде регистрирана уште една руска вакцина против вирусот корона, рече претседателот на Руската федерација, Владимир Путин, обраќајќи се…
  4 days ago

  Британија – Жестоки реакции во јавноста по воведувањето на новите мерки

  Новите ограничувачки мерки што ги објави премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, против коронавирусот, наидоа на жестоки реакции во јавноста…
  4 days ago

  Одложен самитот на лидерите на ЕУ, претседателот на Европскиот совет мора во карантин!

  Претседателот на Европскиот совет, Чарлс Мишел е во карантин поради близок контакт со лице заразено со коронавирус. Мишел строго се…

  ЕКОНОМИЈА

   7 hours ago

   Објавен четвртиот пакет економски анти-корона мерки, чини 470 милиони евра

   14 hours ago

   Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки

   1 day ago

   Хоџа: Поддршка од 200 милиони евра за земјоделците

   2 days ago

   Четвртиот пакет мерки во недела

   3 days ago

   Само 30% корисници на кредит бараат одложување на ратите

   3 days ago

   Халили: Пругата кон Албанија доцни поради несогласување од СДСМ

   4 days ago

   Повторно се актуелизира изградбата на пруга кон Албанија

   5 days ago

   Освен помошта за минимална плата, помош и за придонеси за вработени во најпогодените фирми

   6 days ago

   Светски банки дозволувале трансфер на валкани пари?

   6 days ago

   Од утре поскапи горива, Регулаторна го објави новиот ценовник

   МЕТРОПОЛ

   ЗДРАВСТВО

    3 weeks ago

    Јапонска маска за освежување и подмладување

    Алсат 04.09.2020 08:27 Жените од Јапонија отсекогаш важеле за убави и младолики, а тоа со векови го должат на стара…
    4 weeks ago

    Што кога детето ќе каже „те мразам“

    Алсат 03.09.2020 08:30 Ова е една од ситуациите кој ниту еден родител не ја посакува, но му се случува на…
    4 weeks ago

    Ролеркостер против камења во бубрезите

    Алсат 02.09.2020 08:19 Верувале или не, луѓето можат да се ослободат од песок во бубрезите или од поситни камчиња само…
    4 weeks ago

    Природен рецепт од Тибет за добро здравје

    Алсат 01.09.2020 08:15 Високиот крвен притисок кој уште се нарекува и „тивок убиец“ во никој случај не треба да се…
    August 5, 2020

    Што треба да знаете пред да купите пакувана салата

    Алсат 05.08.2020 08:19 Пакувана салата е совршен избор кога ви се брза и немате време или не сакате да подготвувате…
    August 4, 2020

    Интересни факти за дарувањето на крв

    Алсат 04.08.2020 08:34 Во свет каде што речиси се може да се произведе, реконструира и редизајнира, научниците се’ уште не…
    August 4, 2020

    Како да израснете девојче: 12 правила што секоја мајка треба да ги знае

    Алсат 04.08.2020 08:19 Најголемото богатство на овој свет се децата. Токму затоа треба со нив внимателно да се однесуваме како…
    Back to top button