Судскиот совет ги проверил застарените предмети во сите судови, ќе се…

  Членови на Судскиот совет завршиле со посетите на судовите низ земјава. Преку непосредни средби и директен увид, советот собрал информации,…

  Третина од персоналот во ургентниот центар во Тетово се во изолација

  17 членови на персоналот за итна медицинска помош во Тетово завршија во изолација, бидејќи дел од пациентите кои побарале домашно…

  СКМ: Субвенциите за земјоделство не дадоа резултати

  Државата доделува земјоделски субвенции, кои не даваат резултати во земјоделството. Неопходно е да се промени начинот на доделување на субвенциите…

  ЕК: Нема „драматично подобрување“ во аерозагадувањето во С Македонија и регионот

  Европската комисија денеска го презентираше својот редовен извештај за состојбата со аерозагадувањето во Европа, кој ги вклучува и шесте земји…

  Бибер: Бугарското вето е неодржливо, ја дискредитира ЕУ и ги обесхрабрува…

  Блокадата на Бугарија на евроинтеграцијата на С Македонија го киднапира процесот на проширување на ЕУ, го загрозува кредибилитетот на Унијата…

  Ангелов: Армијата ќе помага на здравствените власти, војниците нема да бидат…

  Од безбедносен аспект состојбата во државата е под контрола и кај населението не треба да се создава паника, порача в.д.…

  Опозицијата и натаму се противи на онлајн гласање во Собранието

  Координаторите на пратеничките групи на опозициските партии денеска претпладне не присуствувале на редовната средба со претседателот на Собранието Талат Џафери,…

  Регулаторна го објави новиот ценовник на горивата

  Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар,…

  За 24 часа хоспитализирани 19 нови пациенти, пуштени од болница 13

  Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470…

  „Еурактив“: Пазете се од епидемија на вета при проширувањето на ЕУ

  Со ветото на евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, Бугарија ја користи својата позиција како членка на ЕУ за да постигне…
  Back to top button