КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

  • Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне и во вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 8. Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од…

    Read More »