СПОРТ

  January 14, 2022

  Министерот за имиграција на Австралија му ја укина визата на Ѓоковиќ

  Австрија му ја укина визата на светскиот тенис број 1 Новак Ѓоковиќ, со што најверојатно ќе стави крај на надежите…
  January 13, 2022

  Почнува ЕП во ракомет, Лазаров оптимист: очекувам храбра и полетна Македонија!

  Нашиот бренд амасадор е задоволен од тоа како работеа неговите ракометари во подготвителниот период и задоволен е од нивниот однос…
  January 13, 2022

  Ѓоковиќ против Кецмановиќ во првото коло на Австралија Опен

  Бранителот на титулата на Австралија опен, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, во првото коло на тој турнир ќе игра против неговиот…
  January 12, 2022

  Ѓоковиќ се соочува со затворска казна до – пет години?

  Според австралискиот „Ејџ“, кој во регионот е пренесен од телевизијата „Н1“, службеници од имиграциската служба го разгледуваат кршењето на изолацијата…
  January 11, 2022

  Пет позитивни во македонската ракометна репрезентацијата пред заминувањето на ЕП

  Во рамки на подготовките за претстојното Европско првенство, македонските репрезентативци утрово се на последниот тренинг пред заминување во Дебрецин. Во…
  January 10, 2022

  Братот на Ѓоковиќ: Сакаат повторно да го затворат

  Братот на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе, во изјава за српските медиуми вели дека последната информација со која располагаат е дека…
  January 10, 2022

  Новогодишна честитка со осум цифри освои најновата супер милионерка

  Најсреќната милионерка В.Н во друштво на својот сопруг, пристигна во просториите на Видеолотарија Касинос Австрија, за да го подигне освоениот…
  January 10, 2022

  Одбиено укинувањето на визата на Новак Ѓоковиќ

  Австралискиот суд го одби укинувањето на визата на прворангираниот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и нареди негово ослободување од притвор.…
  January 4, 2022

  Со дозвола за медицинско изземање, Ѓоковиќ ќе игра на Аустралијан опен

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ соопшти дека ќе игра на Австралијан опен откако дозвола од организаторите да настапи со медицинско изземање…
  January 4, 2022

  Поставен „здравствен меур“ околу местото на одржување на ЗОИ во Пекинг

  Таканаречен „здравствен меур“ против коронавирусот денеска е поставен околу местото на одржување на Зимските олимписки игри во Пекинг, еден месец…