fbpx
  EKONOMI

  Të Dielën, Qeveria do të shpallë paketën e katërt të masave ekonomike

  Paketa e katërt e masave ekonomike do të shpallet të dielën pasdite, thotë Kryeministri Zoran Zaev. Sot…
  LAJME

  Pahor: Të mos shtyhet fillimi i negociatave, konferenca ndërqeveritare të mbahet sa më parë

  Me pretendimin se nuk duan të përçojnë asnjë mesazh politik, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor dhe nikoqiri,…
  LAJME

  Mariçiq: Partitë s’do ta zgjedhin kryeprokurorin

  Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq deklaroi se nuk do të ketë prokuror publik me propozim të partive…
  LAJME

  Nikollovski: Emërimi i drejtorëve, me konkurs publik

  Drejtorët që emëron Qeveria dhe anëtarët e organeve të ndryshme shtetërore do të zgjidhen nëpërmjet konkurseve, edhe…
  LAJME

  Zaev: Në prill të vitit të ardhshëm do të bëhet regjistrimi i popullsisë

  Regjistrimi i popullsisë do të bëhet në prill të vitit 2021 dhe nga ky qëndrim nuk ka…
  LAJME

  Zaev: Besoj se me Bullgarinë do të gjejmë zgjidhje

  Kryeministri Zoran Zaev sot shprehu besimin se do të gjendet një zgjidhje me Bullgarinë me të cilën…
  BOTA

  Qëllohet për vdekje një oficer në një stacion policor të Anglisë

  Një oficer policie është qëlluar për vdekje në një stacion policor në qytetin e Croydon të Anglisë.…
  LAJME

  Gucati me pranga në duar largohet nga zyrat e OVL UÇK-së

  Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, është arrestuar nga oficerët e EULEX-it.…
  LAJME

  Prishtinë, arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati

  Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka treguar se është arrestuar kryetari i kësaj organizate, Hysni Gucati. Arrestimi…
  LAJME

  Zaev: Regjistrimi në prill të vitit 2021, nuk ka anulim

  Nuk do të ketë anulim të regjistrimit të popullsisë, ai do të kryet në prill të vitit…
  LAJME

  Nikollovski: Do të formoj ekip profesionistësh për luftë kundër korrupsionit dhe resurset njerëzore

  Raportet e Entit Shtetëror të Revizionit, nuk do të mbeten më vetëm në letër, tha në konferencë…
  LAJME

  Mariçiq: Partitë s’do ta zgjedhin kryeprokurorin

  Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq deklaroi se nuk do të ketë prokuror publik me propozim të partive…
  LAJME

  Pahor: Vizita tek varri i Goce Dellçevit është pjesë e protokollit, nuk ka prapavijë

  Vizita e presidentit slloven tek varri i Goce Dellçevit, ndonëse ndodhë në një kohë kur kjo temë…
  FUTBOLL

  Hadergjonaj, tani futbollist i “plotë” i Kasimpashës

  Florent Hadërgjonaj do të vazhdojë aventurën në futbollin turk, te skuadra e Kasimpashës. Mbrojtësi i krahut të…
  FUTBOLL

  Myler, me më shumë trofe në Gjermani

  Ekipa e Bajerni Munihut me fitore ndaj Seviljës, me 2-1, për herë të dytë në historikun e…

  EKONOMI

  ALSAT TV

  LAJME

    4 mins ago

    Të Dielën, Qeveria do të shpallë paketën e katërt të masave ekonomike

    8 mins ago

    Pahor: Të mos shtyhet fillimi i negociatave, konferenca ndërqeveritare të mbahet sa më parë

    31 mins ago

    Mariçiq: Partitë s’do ta zgjedhin kryeprokurorin

    35 mins ago

    Nikollovski: Emërimi i drejtorëve, me konkurs publik

    55 mins ago

    Zaev: Në prill të vitit të ardhshëm do të bëhet regjistrimi i popullsisë

    1 hour ago

    Zaev: Besoj se me Bullgarinë do të gjejmë zgjidhje

    1 hour ago

    Qëllohet për vdekje një oficer në një stacion policor të Anglisë

    2 hours ago

    Gucati me pranga në duar largohet nga zyrat e OVL UÇK-së

    2 hours ago

    Prishtinë, arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati

    3 hours ago

    Zaev: Regjistrimi në prill të vitit 2021, nuk ka anulim

    3 hours ago

    Mariçiq: Partitë s’do ta zgjedhin kryeprokurorin

    3 hours ago

    “Tokio 2020”, vetëm sportistët me test negativ të “Covid 19”

    3 hours ago

    Pahor: Vizita tek varri i Goce Dellçevit është pjesë e protokollit, nuk ka prapavijë

    3 hours ago

    Hadergjonaj, tani futbollist i “plotë” i Kasimpashës

    3 hours ago

    “Roland Garros”, me ndalesa të reja për tifozët

    4 hours ago

    Myler, me më shumë trofe në Gjermani

    4 hours ago

    Prishtinë, EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

    4 hours ago

    Nikollovski: Do të formoj ekip profesionistësh për luftë kundër korrupsionit dhe resurset njerëzore

    4 hours ago

    Nikollovski: Përzgjedhje meritore, duke filluar nga emërimi i drejtorëve

    4 hours ago

    Stano: BE nuk është përgjegjëse për agjendën dhe datën e dialogut Kosovë-Serbi

    4 hours ago

    “Covid 19” ndalon hendbollin në Maqedoni

    4 hours ago

    Sanksionohen 371 shoferë në Shkup, 120 për shpejtësi të tejkaluar

    4 hours ago

    “Lejkersat”, një hap më afër finales në NBA

    5 hours ago

    Murinjo: Portierët kishin të drejtë

    5 hours ago

    (Foto) Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi

    NA GJENI NE FACEVOOK
    Back to top button