24.05.2022

  Ulja në mënyrë të gabuar gjatë kryerjes së nevojave mund të shtoj rrezikun për kancer, paralajmëron ekspertja

  Kanceri i zorrëve – një formë e zakonshme e kancerit kolorektal – po bëhet gjithnjë e më e zakonshme në…
  24.05.2022

  Fruti që mban të shëndetshëm sistemin tuaj tretës

  Shqetësimet me tretjen prekin shumë njerëz në mënyrë periodike. Një frut i rëndësishëm që mund të konsumoni nëse vuani nga…
  24.05.2022

  Gjermania me masa ndaj Lisë së Majmunit, shpejt edhe rekomandimi për izolim

  Pas shfaqjes së rasteve të para të lisë së majmunëve në Gjermani, ministri gjerman i Shëndetësisë, Karl Lauterbach tha se…
  24.05.2022

  Kujdes nga myku në shtëpi, kërcënoheni nga këto sëmundje të rrezikshme

  Qëndrimi në lokale në të cilat ka myk mund të ndikojnë në shëndetin e njerëzve. Disa nga simptomat janë ethet,…
  24.05.2022

  Lija e majmunëve, OBSH: Transmetimi i virusit mund të ndalet, nuk është sëmundje homoseksuale

  Transmetimi i rasteve të lisë së majmunit është e mundur të frenohet në vendet ku sëmundja nuk është endemike. Kështu…
  23.05.2022

  Njerëzit që vuajnë nga këto sëmundje, shumë vështirë e përballojnë ndryshimin e motit!

  Pranvera dhe moti i ndryshueshëm u shkaktojnë shumë njerëzve telashe Ndërsa ka nga ata që vazhdimisht ndihen të lodhur ose…
  22.05.2022

  Përfitimet shëndetësore të luleshtrydheve janë arsyeja pse duhet t’i hani ato shpesh

  Luleshtrydhet përmbajnë një sërë përbërësish të dobishëm. Përveçse janë të shijshme, ato janë edhe plot vitamina dhe antioksidantë. Këto janë përfitimet kryesore…
  22.05.2022

  Këshilla për fillestarët: Si të gatuajmë peshk?

  Peshku është një zgjedhje e shkëlqyer nëse doni të hani më shëndetshëm. Kardiologët rekomandojnë të hani të paktën dy vakte…
  22.05.2022

  Lija e majmunëve është diçka për të cilën “të gjithë duhet të shqetësohen”, tha presidenti amerikan Joseph Biden

  Biden shtoi se zyrtarët e shëndetësisë amerikane po shqyrtojnë terapitë dhe vaksinat e mundshme. “Ne jemi shumë të angazhuar dhe…

  METROPOL

  TE FUNDIT