24.06.2024

  FSHF me informacion të rëndësishëm për tifozët kuqezi në Diseldorf

  Shqipëria do të luajë ndeshjen e tretë dhe të fundit në grupin B të Kampionatit Europian ndaj Spanjës. Një sfidë…
  24.06.2024

  Milani vihet pas sulmuesit të Evertonit, kushton 20 milionë euro

  Sulmuesi anglez Dominik Kalvert-Levin do të largohet nga Everton këtë verë edhe pse ka ende një vit kontratë (deri qershor…
  24.06.2024

  Plas te Ferrari, pilotët akuzojnë njëri tjetrin për parakalimet

  Gara e Spanjës në Formula 1 ishte disi anonime për Ferrari, me dy pilotët e saj që e mbyllën garën…
  24.06.2024

  Alesandro Bastoni: Gati të ringritemi, pas goditjes nga Spanja

  Alesandro Bastoni nuk ka dëshirë që të bëjë llogari përballë Kroacisë, ndeshja e fundit e Grupit B, e cila do…
  24.06.2024

  Lamine Xhamal, nuk mund të luajë ndeshjen e plotë ndaj Shqipërisë!?

  Prania e sulmuesit të Barcelonës, Lamine Xhamal, mund t’i kushtojë shtrenjtë Spanjës në “Euro 2024”. Në moshën vetëm 16 vjeç,…
  24.06.2024

  Silvinjo me dy ndryshime në formacionin e parë përball Spanjës

  Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë ndeshjen e fundit të Grupit B ndaj Spanjës, në kuadër të “Euro 2024”. Trajneri…
  24.06.2024

  Parashikimi i maces së zezë bëhet virale në rrjetë

  Në mbrëmjë të gjithë tifozët kuqezinj do të jenë me sytë nga Diseldorfi, aty ku do të luhet dueli Shqipëri-Spanjë.…
  24.06.2024

  “Axurrët” kërkojnë të thyejnë “mallkimin”, mungon fitorja prej… 82 vitesh

  Italia dhe Kroacia do të zbresin mbrëmjen e sotme në fushë për të një vend në 1/ 8-at e Europianit…

  BASKEBOLL

  TENIS

   20.06.2024

   Tenisti i mirënjohur spanjoll sjell në Durrës, Akademinë e tenisit “Rafa Nadal”

   Pas “Dyrrah City Football Academy”, në Durrës do të kemi edhe një nga akademitë më të njohura të tenisit. Legjenda…
   17.06.2024

   Uimbëlldoni shton premiot në konkurencën individuale, por edhe atë në dyshe

   Grand Slami i Uimbëlldonit që nisi pas disa javësh do të ofrojë një premio marramendëse për tenistët pjesëmarrës, duke prekur…
   08.06.2024

   Karlos Alkaraz, lë pas legjenda si Nadal, Agasi dhe Borg

   Karlos Alkaraz ia doli të kualifikohej për në finalen e “Roland Garros” pas një dueli madhështor në gjysmëfinale me Janik…
   07.06.2024

   Befasia italiane përball numrit një në botë në finalen e Roland Garros-it

   Janë përcaktuar dy tenistet finaliste të Grand Slam-it të Roland Garros-it. Përballë njëra-tjetrës për trofeun më të rëndësishëm të fushave…
   06.06.2024

   Dy befasi te femrat, Paolini dhe Andreeva takohen në gjysmëfinale

   Janë mbyllur ndeshjet çerekfinale të grand slam-it të Roland Garros, duke përcaktuar tenistët më të mirë që shkojnë në gjysmëfinale.…
   05.06.2024

   Gjysmëfinalja e dytë radhazi për Karlos Alkarazin në tokën franceze

   Karlos Alkaraz nuk gaboi në çerekfinalen e Roland Garros teksa mposhti pastër në tre sete, Stefanos Cicipasin. Spanjolli nuk e…
   03.06.2024

   Tenistët “big” avancojnë më tej, fitojnë Siner, Alkaraz, Sviatek e Cicipas

   Janë mbyllur takimet e raundit të tretë në Grand Slamin e “Roland Garros”-it. Te meshkujt, numri 2 në botë, italiani…
   30.05.2024

   Tenisti Italian në lidhje me tenisten ruse: Po, jam me… Anën

   Ana Kalinskaia, numri 26 në renditjen botërore të tenisit është e dashura e re Janik Sinerit. Lajmin që qarkullonte prej…

   FORMULA 1