25.06.2024

  Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro

  25.06.2024

  Mickoski paralajmëron 500 milionë dollarë energji për 100 mijë amvisëri

  25.06.2024

  Breshëri shkatërroi ekzistencën e bujqve, ata kërkojnë ndihmë nga shteti

  24.06.2024

  Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

  21.06.2024

  Shtrenjtimi detyron qytetarët të blejnë gjëra të vjetra

  20.06.2024

  VMRO propozon ndryshim të Ligjit për energjetikë: Do të mundësohet që të mos ketë rritje të rrymës

  20.06.2024

  Rritja e çmimeve/ Pa mbi 60 mijë denarë, nuk mund ta kalojë muajin një familje 4 anëtarëshe!

  19.06.2024

  Energjia, KRRE nuk pret ulje të tarifës së rrjetit

  17.06.2024

  Revizioni: Shumë pak institucione paguajnë shtesën për punë jashtë orarit

  14.06.2024

  Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

  EKONOMI

  VENDI

   25.06.2024

   Ndërroi jetë i burgosuri që u rrah në Idrizovë, Prokuroria nis hetimet

   Prokuroria themelore publike në Shkup ka lëshuar urdhër për zbatimin e procedurës hetimore kundër një personi për veprën penale “lëndim…
   25.06.2024

   Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro

   Gazetare: Adnan Qaili Anketa e Odës Ekonomike të Maqedonisë së Veriut tregon se nga 130 kompani private të anketuara, nga…
   25.06.2024

   Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

   Gazetare: Ajnur Bafqari Shteti ndan rreth 160 mijë dollarë bursë për një student që të studiojë në një prej 100…
   25.06.2024

   Ministri i shëndetësisë Arben Taravari shkarkoi nëntë drejtorë ekonomik

   Gazetar: Adnan Qaili Nëntë drejtorë ekonomik shkarkohen nëpër institucionet shëndetësore publike. Pritet që mos të kenë zëvendësues dhe të funksionojnë…
   25.06.2024

   Mickoski paralajmëron 500 milionë dollarë energji për 100 mijë amvisëri

   Gazetare: Fatlume Dervishi 500 milion dollar do të nevojiten për ndërtimin e parkut të erës me kapacitet për të prodhuar…
   25.06.2024

   Reshje të dendura të shiut dhe erë e fuqishme përfshinë qytetin e Tetovës

   Reshje intensive dhe erë e fuqishme përfshinë qytetin e Tetovës. Reshjet që zgjatën pothuajse 20 minuta sërish i shndërroi rrugët…
   25.06.2024

   Tetovë, reshjet e dendura të shiut përmbytën bodrumin e kirurgjisë

   Gazetar: Bashkim Sulejmani Si pasojë e reshjeve të shiut, bodrumi i kirurgjisë ku është i vendosur fakulteti i mjekësisë në…
   25.06.2024

   Ekspertët: Shpërndarja e KGJ-së, nënkupton përzierje të pushtetit ekzekutiv në atë gjyqësor

   Gazetar: Suad Bajrami Ekspertët vlerësojnë se propozimi për shpërndarjen e Këshillit Gjyqësor (KGJ) dhe të Prokurorëve nëpërmjet ligjit, nënkupton përzierje…
   25.06.2024

   Njoftim nga Televizioni Alsat-M

   Drejtuar Agjencisë për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele. Shkup Lënda: Njoftim Shoqëria Tregtare Radiodifuzive, Televizioni Alsat-M -Shkup, ju njofton se…

   RAJONI

    25.06.2024

    Gjykata ua vazhdon paraburgimin tre të dyshuarve për vrasjen e Liridona Murselit

    Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka vazhduar për dy muaj paraburgimin të pandehurit Naim Murseli dhe dy të dyshuarve të…
    25.06.2024

    Apeli në Shqipëri mban në fuqi dënimin me dy vjet burgim për Belerin

    Gjykata e Posaçme e Apelit në Shqipëri vendosi ta mbajë në fuqi dënimin e Alfred Belerit, kryetarit të zgjedhur të…
    25.06.2024

    Pas një ndërprerje të gjatë sërish takim Kurti-Vuçiq

    Një raund i ri i dialogut Kosovë-Serbi i nivelit të lartë politik zhvillohet të mërkurën (26.06) në Bruksel i ndërmjetësuar…
    25.06.2024

    Shkaktoi dhunë në qytetin gjerman, Vuçiç krenar për të birin: E provokuan shqiptarët

    Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka konfirmuar tashmë zyrtarisht se djali i tij Danilo ishte i pranishëm në aktet e…
    25.06.2024

    Borrell pret që BE-ja t’i heq sanksionet ndaj Kosovës

    Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, të hënën ka mbajtur një konferencë…
    25.06.2024

    Sot votohet nisma e “Junts” katalunas për njohjen e Kosovës nga Spanja

    Grupi parlamentar i partisë katalunase “Junts” planifikon të hedhë në votim në seancën plenare të Kongresit spanjoll që mbahet sot,…
    24.06.2024

    Ministri i jashtëm i Greqisë Giorgos Gerapetritis: Mos përdorimi i emrit kushtetues është shkelje e Marrëveshjes së Prespës

    Duke folur para nisjes së mbledhjes së Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së, Ministri i jashtëm i Greqisë Giorgos…
    24.06.2024

    “Junts” katalunas e dërgon nesër në Kongres nismën për njohjen e Kosovës nga Spanja

    Grupi parlamentar i partisë katalunase “Junts” planifikon të hedhë në votim në seancën plenare të Kongresit spanjoll që mbahet nesër…
    24.06.2024

    Gjendet një person i vdekur brenda një veture në Sllatinë

    Një person i vdekur është gjetur brenda një veture në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës. Rastin për Klankosova.tv e ka…
    Back to top button