KURIOZITETE

METROPOL

  24.05.2022

  Këngëtarja serbe paguan 10 mijë euro për të huazuar këngën e Ronela Hajatit

  Këngëtarja, Ronela Hajati, para një viti ka publikuar këngën “Leje”. Ndërsa kjo këngë tani është publikuar edhe në versionin serb…
  24.05.2022

  Sabri Fejzullahu i rikthehet aktrimit pas 30 vitesh

  Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sabri Fejzullahu, duket se po i rikthehet zanatit të vjetër. Në një postim të shpërndarë në…
  24.05.2022

  Pas ndarjes nga e fejuara, Liam Payne bën daljen e parë në publike me partneren e re Aliana Mawla

  Liam Payne bëri daljen e tij të parë publike me të dashurën e re Aliana Mawla të hënën (23 maj),…
  24.05.2022

  Dorina Gegiçi dhe menaxheri i njohur Denis Avdiu bëjnë publike lidhjen

  Modelja shqiptare, Dorina Gegiçi dhe menaxheri i këngëtarit Butrint Imeri, Denis Avdiu kanë konfirmuar lidhjen e dashurisë. Romanca e tyre…
  24.05.2022

  Blleki zbulon se kënga “Peru” është realizuar për vetëdijesimin e të rinjve kundër drogës

  Në emisionin e radhës të “Barber Shok” i ftuar ishte reperi i njohur shqiptar, Blleki. Reperi ka folur për fillimet…
  24.05.2022

  “Ky fëmijë është i yti”, një grua pretendon se Johnny Depp është babai i fëmijës së saj

  Një incident ka ndodhur së fundmi ndërsa gjyqi mes ish çiftit të famshëm, Amber Heard dhe Johnny Depp po vijon.…
  24.05.2022

  Këngëtarja serbe dha 10 mijë euro për të bërë versionin serb të këngës shqipe të Ronela Hajatit?

  Kënga e titulluar “Leje” nga Ronela Hajati, e cila u publikua vitin e kaluar, tashmë është publikuar edhe në versionin…
  24.05.2022

  “Mjekimi” – Shuplakë institucioneve të shëndetit mendor

  Me tekst të Enda Walsh, e regji të Qazmedin Nuredini, mbrëmë Teatri Ultra dha premierën e shfaqjes “Mjekimi”, në Shtëpinë…
  24.05.2022

  Blero publikoi një InstaStory ku paralajmëroi gjëra të mëdha, pas thashethemeve për ndarje

  Javën e kaluar vëmendjen e mediave rozë e mori lajmi se janë ndarë çifti i njohur i showbizit Blero dhe…
  23.05.2022

  Një asteroid do kalojë shumë afër tokës

  Një asteroid i madh me diametër rreth 1.8 kilometra do të kalojë në një distancë relativisht të afërt por të…
  23.05.2022

  Detaji në vellon madhështore të Kourtney Kardashian merr vëmendjen e madhe

  Kourtney Kardashian dhe Travis Barker zhvilluan dasmën e tyre në Portofino, Itali. “Dolce & Gabbana” dizenjoi fustanin e nuses ndërsa…
  23.05.2022

  Kim Kardashian dhe familja e saj në rrezik për jetën

  Ylli i “The Kardashian” me famë botërore, Kim Kardashian së bashku me familjen e saj janë në rrezik. Kështu ka…
  23.05.2022

  “Azet në gjendje jo të mirë”, zbulohet si u sulmua eskorta e këngëtarit

  Mbrëmjen e së shtunës, eskorta e rep-artisti Azet është sulmuar në kryeqytetin e Austrisë, Vjenën. Burime të abcnews.al kanë zbuluar…